Klawisze do laptopa – czy ich utrata jest nieodwracalna?

5/5 - (6 votes)

Uszkodzenie klawiatury laptopa jest sytuacją stosunkowo częstą. W odróżnieniu od komputerów stacjonarnych, sprzętu tego typu używamy w terenie, podczas spotkań a niekiedy nawet przejazdów komunikacja miejską. Efektem są częstsze niż w pozostałych typach komputerów awarie mechaniczne. Dotyczy to zwłaszcza klawiatury, która jest jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów sprzętu tego typu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że klawisze do laptopa mogą być stosunkowo łatwo dokupione i wymienione.

Klawisze do laptopa – gdzie można kupić i ile to kosztuje

Na rynku funkcjonuje przykładowo serwis klawiszedolaptopa.pl., świadczący niezwykle pomocne usługi. Jak łatwo można wydedukować z nazwy – można dzięki niemu zakupić pojedyncze klawisze do klawiatury laptopa (wraz z całym zestawem, niezbędnym do prawidłowego ich zamontowania). Ceny, jakie trzeba za nie zapłacić nie są szczególnie wygórowane – zaczynają się od niecałych 10 zł za opisany komplet.

Jak w praktyce wygląda taki proces? Z listy producentów wybieramy wytwórcę naszego sprzętu. Po kliknięciu w niego otrzymujemy listę serii i modeli, z której wybieramy z kolei ten interesujący nas. Jeżeli występowały by rozmaite odmiany – możemy być poproszeni o zidentyfikowanie, które przyciski do klawiatury odpowiadają naszemu sprzętowi, przy czym wybór jest raczej intuicyjny (raczej każdy jest np. w stanie stwierdzić, czy jego klawisze są podświetlane). W razie pytań jest oczywiście możliwość kontaktu z firmą i ustalenia, które klawisze do laptopa będą dla odpowiednie.

Przyciski do klawiatury – jak to założyć? 

Firma zadbała również o instruktaż filmowy, obrazujący sposób zakładania klawiszy do klawiatury laptopa (bazując na wybranym przez nas wcześniej modelu). Co ciekawe – wykonano przy tym sporo pracy, bo baza posiadanego sprzętu jest naprawdę gigantyczna. Podkreślmy też, że pracownicy firmy chętnie udzielają porad, dotyczących doboru odpowiednich modeli.

Klawisze do klawiatury – co zrobić gdy nie można ich wymienić

Zdarzają się sytuacje, gdy wymiana pojedynczych przycisków do klawiatury(keyboard keys) nic nie da – uszkodzenia są bowiem zbyt duże. Co zrobić w takim przypadku? Rozwiązaniem może być zakup całej klawiatury – również po konkurencyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *