Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest tak ważne?

pozycjonowanie
5/5 - (5 votes)

Współczesny marketing jest ściśle powiązany z Internetem. Wszystko dlatego, iż ogromna część potencjalnych klientów poszukuje konkretnych produktów i usług za pośrednictwem wyszukiwarek. Największą popularnością cieszy się oczywiście Google Search. Dlatego też pozycjonowanie stron www skupia się właśnie na tym narzędziu.

Korzyści z pozycjonowania strony www

Skuteczne pozycjonowanie stron jest o tyle ważne, iż zwiększa widoczność danej strony WWW. Oznacza to, iż pojawia się ona wyżej na liście wyników. Szacuje się, że aż 80% użytkowników wyszukiwarek prawie w ogóle nie opuszcza pierwszej strony z wynikami. Dlatego Top10, czyli pierwsze miejsca na liście są tak profitowe. Oznaczają wysoki ruch na stronie, a to przekłada się również na bezpośrednie zainteresowanie usługami lub towarami, które oferuje dana firma.

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron to tak na prawdę proces złożony. W dużej mierze wynika to przede wszystkim z wielu aspektów, które trzeba brać pod uwagę podczas tego rodzaju działań. Algorytmy Google Search ulegają ciągłej zmianie. Wszystko po to, aby dostarczać użytkownikom wyszukiwarki jak najbardziej wartościowych treści. Ten natomiast są dopasowywanie pod kątem hasła kluczowego, czyli frazy, którą umieszcza się w przeglądarce. Jednak pozycjonowanie stron internetowych to nie tylko hasła kluczowe, które pojawiają się w treściach na witrynie. Chodzi także o aspekty związane z atrakcyjnością samego tekstu, zarówno pod względem wizualnym, jak również merytorycznym. Skuteczne pozycjonowanie opiera się również na działaniach on-side oraz off-side, czyli pracy bezpośrednio na stronie objętej pozycjonowaniem, ale jak również na działaniach takich, jak stosowanie linkowania do konkretnej witryny. Jeśli adres danej strony pojawia się wśród treści na innych witrynach jest on traktowany jako bardziej rzetelny.

Jednak to, co w pierwszej kolejności należy wykonać na stronie, by pozycjonowanie google przyniosło z czasem efekty, określa się w trakcie audytu. Czyli spotkania, w trakcie którego strona sprawdzana jest pod wieloma kątami. W trakcie audytu można także wskazać obszary, które wymagają natychmiastowej poprawy, jak również takie, które można polepszyć z czasem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *