czym jest faktoring?
5/5 - (3 votes)

Faktoring należy do jednego z chętnie wybieranych przez współczesne przedsiębiorstwa sposobów finansowania działalności. Na czym polega jego stosowanie? Idea faktoringu jest całkiem prosta: to taka metoda finansowania, poprzez którą podmiot finansujący przekazuje korzystającemu odpowiednie środki w sytuacji, gdy ten ostatni nie otrzymał jeszcze zapłaty od swojego kontrahenta. Odpowiednio wykorzystany faktoring sprawia, że środki pieniężne – paliwo dla rozwoju każdego przedsiębiorstwa – pojawiają się niemal natychmiastowo na koncie faktoranta (oczywiście, są one pomniejszone o prowizje należne faktorowi).

Kiedy warto wykorzystać faktoring?

Faktoring jest szczególnie użyteczny w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo ma lub spodziewa się problemów z terminowym uzyskiwaniem należności od swoich kontrahentów (ma to często miejsce w branży budowlanej czy transportowej). Ponadto, jest to użyteczny sposób finansowania firmy, gdy zachodzi potrzeba szybkiego poprawienia poziomu płynności finansowej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *