Kawa a zdrowie – czy to naprawdę dobre dla twojego zdrowia?

5/5 - (4 votes)

Od dawna wiadomo, że regularne spożywanie kawy jest dobre dla zdrowia człowieka, ale dopiero niedawno naukowcy zaczęli badać właściwości napoju. W końcu, jeśli wszystko to sprawia, że ​​stajesz się bardziej czujny i energiczny, po co zawracać sobie głowę piciem? Więc jakie są właściwości kawy, które sprawiają, że jest tak silnym wzmacniaczem zdrowia?

W niedawnym badaniu opublikowanym w prestiżowym „Journal of Applied Toxicology” osoby pijące kawę podzielono na dwie grupy. Jedna grupa została poinstruowana, aby codziennie spożywać filiżankę przez dwa tygodnie. Druga grupa została poproszona, aby w ogóle nie piła kawy. Po dwóch tygodniach obie grupy wykazały podobny wzrost poziomu cholesterolu HDL (dobrego) i nie było znaczącej zmiany poziomu cholesterolu LDL (złego).

To ekscytująca wiadomość zarówno dla fanów kawy, jak i ekspertów w dziedzinie zdrowia. Od dawna wiadomo, że kawa zawiera przeciwutleniacze, a dotyczy to zwłaszcza ziaren arabiki, głównego składnika większości napojów kawowych na całym świecie. Najnowsze badania pokazują, że te właściwości mogą pomóc w zapobieganiu nowotworom, a także zmniejszać ryzyko chorób serca i cukrzycy. Ale nie byli w stanie określić dokładnych korzyści. Ponieważ korzystne właściwości nie zostały przetestowane na myszach laboratoryjnych, nie jesteśmy w stanie wyciągnąć żadnych wniosków, czy kawa zawiera te właściwości i czy są one korzystne.

Brak badań nie przeszkodził osobom pijącym kawę w czerpaniu korzyści zdrowotnych. W końcu wszystkich nas pociąga przyjemny, pobudzający smak kawy. Skoro więc działa tak dobrze dla myszy, to dlaczego nie miałoby działać równie dobrze dla nas? Sugerowano, że wysoki poziom kofeiny w kawie może działać pobudzająco. Kofeina stymuluje uwalnianie adrenaliny, co może zwiększać intensywność i czas trwania wysiłku fizycznego.

Uważa się również, że kawa może pomóc w zapobieganiu rakowi okrężnicy poprzez zmniejszenie ryzyka raka okrężnicy. Sugerowano również, że kawa zmniejsza ryzyko raka przełyku. Jednak dowody łączące kawę z jakimkolwiek zmniejszonym ryzykiem raka jajnika, raka płuc lub raka jelita grubego są albo bardzo słabe, albo nie istnieją. Jedno z badań wykazało zmniejszone ryzyko raka jajnika u pijących kobiet, jednak nie było to znaczące.

Inne badanie wykazało, że kobiety, które piły co najmniej cztery filiżanki dziennie, były mniej narażone na rozwój raka jajnika. Był to jednak przypadek błędnej klasyfikacji, ponieważ błędna analiza obejmowała tylko osoby pijące, które regularnie piły cztery filiżanki dziennie. Trzecie badanie sugeruje, że kobiety, które regularnie spożywają czerwone wino, mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na którąkolwiek z tych chorób.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *