Świetne przepisy z basenu Morza Śródziemnego

5/5 - (1 vote)

Wiele osób widziało rewolucję w dietach w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Istnieją teraz bardzo jasne wytyczne dotyczące tego, co możesz, a czego nie możesz jeść, a także tysiące przepisów, które pomogą przyspieszyć dietę lub uczynić ją bardziej interesującą i satysfakcjonującą. Stary przewodnik po diecie zawsze mówił: „to jest to, co możesz mieć; tego nie możesz mieć”. Przy tych wszystkich kreatywnych, kolorowych, przepysznych przepisach, jak ktoś może naprawdę pozostać na jednej diecie przez dowolny okres czasu?

Dieta śródziemnomorska opiera się na zdrowej diecie składającej się z różnych owoców, warzyw, roślin strączkowych, orzechów, nasion i oliwy z oliwek, które mają niską zawartość tłuszczów nasyconych. W żadnym wypadku nie jest to dieta sztywna ani nakazowa. Zamiast tego jest to po prostu zdrowy, zrównoważony plan żywieniowy, który koncentruje się na tych konkretnych produktach spożywczych: owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych, roślinach strączkowych, orzechach i fasoli; zdrowe, chude białka, takie jak ryby i kurczaki; dobre tłuszcze z awokado i oliwy z oliwek; oraz niektóre zdrowe produkty mleczne, w tym niskotłuszczowy jogurt, odtłuszczone mleko i lody. Może nie jest to najłatwiejsza dieta na świecie, ale korzyści zdrowotne i różnorodność są ogromne dla osób, które poważnie traktują swoje cele związane z odchudzaniem.

Problem z dietą polega na tym, że staje się rutyną. Wiesz, co musisz poskładać, następnie przechodzisz przez ruchy składania posiłku, zbierania składników, gotowania ich w kuchence mikrofalowej, składania sałatki i przygotowywania białkowej przekąski. Dzięki diecie śródziemnomorskiej nie musisz wykonywać tych ruchów. Zamiast tego wybierasz przepis lub dwa, czytasz informacje o wartości odżywczej z tyłu opakowania i zastanawiasz się, które produkty są niskotłuszczowe, bogate w błonnik i bogate w białko, a następnie włączasz te rzeczy do swojego zdrowego planu żywieniowego .

Jedną z najpopularniejszych wersji diety śródziemnomorskiej jest caprese. To danie łączy w blenderze świeże pomidory, oliwę z oliwek, czosnek, trochę grzybów, bazylię, trochę rozmarynu i kminek. Kiedy to zmiksujesz, wygląda jak kremowa mieszanka o smacznym smaku. Wspaniałą rzeczą w tym przepisie jest to, że oferuje wiele opcji kontroli porcji. Ponieważ ma niską zawartość tłuszczu i kalorii, możesz z łatwością zabrać go na randkę, do biura, na wakacje lub po prostu, gdy jesteś głodny i masz trochę więcej czasu.

Innym popularnym śródziemnomorskim przepisem jest kebab z kurczaka. To danie powstaje przez długie gotowanie części kurczaka i zawijanie go w podpłomyk lub tartę. Wiele osób lubi tę opcję diety, ponieważ zapewnia zdrowe źródło białka bez mięsa, tłuszczu i dodatkowych kalorii innych posiłków. Świetny przepis na jedzenie na świeżym powietrzu w gorące letnie miesiące lub na szlaku.

Masz również możliwość korzystania z różnych zdrowych przepisów, aby być na bieżąco. Najlepszą rzeczą w tych posiłkach jest to, że można je przygotować jako przystawkę, przystawkę, a nawet deser. Wielokrotnie, gdy wprowadzasz zmianę do zwykłego przepisu, na przykład dodanie warzyw lub składników o niskiej zawartości tłuszczu, może się okazać, że jedzenie nadal smakuje tak samo jak wcześniej. Zachowując otwarty umysł, możesz eksperymentować ze zdrowymi przepisami i opracowywać pyszne dania, które są pożywne, smaczne i idealne dla Ciebie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *