Kompletny przewodnik po regeneracji pomp hydraulicznych

regeneracja pomp hydraulicznych
5/5 - (8 votes)

Prawda o regeneracji pomp hydraulicznych

W przypadku pomp hydraulicznych możliwa jest ich regeneracja przy użyciu chemicznej mieszaniny wody i wodorotlenku sodu. Ta mieszanina chemiczna jest wprowadzana do pompy hydraulicznej, a następnie przez nią przepuszczana.

Proces regeneracji nie jest taki trudny i może być wykonany przez samych użytkowników końcowych bez pomocy eksperta. Proces można przeprowadzić w trzech etapach – czyszczenie, płukanie i suszenie.

Dlaczego musisz regenerować swoje pompy hydrauliczne

Pompy hydrauliczne są sercem każdego układu hydraulicznego. Płyn, który pompują, służy do zasilania maszyn hydraulicznych i można go podzielić na dwie kategorie: „hydrofilowe” i „hydrofobowe”. Płyny hydrofobowe wymagają pompy z regeneracją, a płyny hydrofilowe nie.

W przypadku płynów hydrofobowych w układzie może gromadzić się olej i inne zanieczyszczenia, co prowadzi do obniżenia wydajności. Dzieje się tak, ponieważ zanieczyszczenia zablokują ważne przejścia dla płynu, co oznacza, że nie może on płynąć tak dobrze, jak powinien. Jedynym sposobem na usunięcie tych zanieczyszczeń jest użycie pompy z regeneracją, która w sposób ciągły wypłukuje olej i inne zanieczyszczenia z układu.

Jak często należy regenerować pompę hydrauliczną?

Regeneracja pompy to bardzo ważny i delikatny proces. Pompa nie jest regenerowana tak często, jak zmienia się olej w samochodzie. Zamiast tego powinna być przeprowadzana co sześć miesięcy lub po 10 000 godzin pracy.

Jeśli pompy hydrauliczne nie będą regenerowane, mogą stracić swoją wydajność i zacząć wyciekać olej, co doprowadzi do ich awarii i wymiany.

Jaki jest skład pompy hydraulicznej?

Pompa hydrauliczna, zwana również hydropompą, to urządzenie, które wykorzystuje energię zawartą w płynie (zwykle oleju) do wytworzenia ciśnienia i siły.

Układ hydrauliczny składa się z dwóch elementów: pompy i płynu hydraulicznego.

korzyści płynące z regeneracji starych i zużytych pomp hydraulicznych

Problem z tymi maszynami polega na tym, że z czasem ulegają one zużyciu, co z kolei prowadzi do nieefektywności ich pracy. Ta nieefektywność z kolei prowadzi do większego wykorzystania maszyny przez firmę. Przynosi to wyższe koszty operacyjne, co ostatecznie oznacza, że na te maszyny wydawane jest więcej pieniędzy, podczas gdy zamiast tego można by je zregenerować.

Artykuł przygotowany przez serwis: https://hydromotor.pl

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *