Naprawa silników hydraulicznych

5/5 - (2 votes)

Jest pewien rodzaj silników, które wykorzystują energię potencjalną lub kinetyczną  doprowadzonej do nich cieczy. Energia przepływającej cieczy zamieniana jest w energię mechaniczną, która zostaje przekształcona w ruch obrotowy. Są to silniki hydrauliczne, które wykorzystuje się do pracy w przemyśle, rolnictwie, leśnictwie i sadownictwie.

Stosuje się je w ciężkich maszynach budowlanych (zgniatarki, wyciągarki, rozdrabniarki), w licznych maszynach rolniczych, maszynach przemysłowych, przenośnikach taśmowych, napędach kosiarek czy piłach tarczowych i etc.

Awaria silnika hydraulicznego

Awaria powoduje niepotrzebne i często  kosztowne przestoje urządzeń. Można trzymać na stanie zapasowe silniki hydrauliczne. Poprzez wymianę silnika maszyna zostanie szybko przywrócona do pracy. Opcja taka może okazać się zbyt kosztowna i zupełnie nieopłacalna.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest naprawa silnika hydraulicznego i wymiana uszkodzonego podzespołu.

Silniki hydrauliczne – naprawa

Proces naprawy powinien być wykonany przez specjalistyczny serwis. Same silniki są jednostkami o wyjątkowo precyzyjnej budowie, które nie wybaczają błędów i niedociągnięć. 

Silniki posiadają szczelne komory, w których odbywa się ruch cieczy. Energia przepływającej cieczy wprawia w ruch elementy robocze silników i tym samym nadaje im ruch obrotowy lub posuwisto zwrotny, w zależności od rodzaju.

W razie awarii silniki są całkowicie rozbierane. Diagnozowany jest uszkodzony element i wymieniony na nowy. W czasie naprawy serwis przeprowadza również przegląd pozostałych części silników. W przypadku ich znacznego zużycia jest możliwość podmiany części na nowe. Dzięki temu silniki po naprawie będą dłużej mogły bezawaryjnie pracować.

Proces naprawy silników hydraulicznych wymaga od serwisu doskonałej wiedzy i doświadczenia przy tego rodzaju pracach. Sam warsztat musi być dobrze wyposażony we wszystkie części zamienne, tak aby w razie konieczności wymiany nie trzeba było przedłużać czasu naprawy.

Silniki hydrauliczne warto oddawać do profesjonalnego serwisu, który sprawnie będzie w stanie usunąć usterki. Doświadczony serwis odda sprawne silniki po sprawdzeniu szczelności układów, przeprowadzeniu testów, pomiarów ciśnienia i udzieli kilku miesięcznej gwarancji na wykonane naprawy.

Źródło: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *